Psikoteknik Belgesinin Geçerlilik Süresi ve Gerekli Evraklar

Psikoteknik Belgesinin Geçerlilik Süresi ve Gerekli Evraklar

Ticari Araç Şoförleri Psikoteknik değerlendirmesi, Beş Yılda Bir Yenilemeleri Zorunludur, ancak bazı firmalar işe yeni başlayan çalışanların Psikoteknik değerlendirmesinin yenilenemesini isteyebilir bu durumlarda kişi Psikoteknik Belgesini aldığı günden itibaren 2 yıl geçmiş olması gerekmektedir. Yani bir kişi Psikoteknik değerlendirmesini yenilemek istiyorsa en az 2 yıl geçmiş olmalıdır ki bu belgeyi yeniden çıkartabilsin. Bazı firmaların Psikoteknik değerlendirme yenilenmesini istemesinin sebebi ise çalıştıracağı kişinin yapacağı iş için yeterli kabiliyetinin bulunup bulunmadığını, zihinsel açıdan bu işe hala yatkın mı öğrenmek istemesidir. Haliyle çalışanlara büyük sorumluluklar düşüyor ve bunu yerine getirecek insanı birazda olsa tanımak istemesi gayet doğal olarak karşılanıyor. 

 

Gerekli evraklar;

  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi 
  • Sürücü Belgesi Fotokopisi
  • Ceza Tutanağı Aslı ( Ehliyet İadesi için ) 

İstenilen evrakların fotokopileri Merkezimizde çekilebilmektedir bunları oluşturmak için her hangi bir yere gitmenize gerek yoktur, ekibimizin işlerinizi kolaylaştırmak için gereken özveriyi sağlayacağından emin olabilirsiniz. 

 

Merkezimiz düzenli olarak dezenfekte edilip Covid tedbirlerini en üst seviyede tutmaktadır, gönül rahatlığı ile temiz bir ortamda Psikoteknik Belgesine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.