Drift ve/veya Spin İhlali Sonucunda Ehliyete El Konulması

Drift ve/veya Spin İhlali Sonucunda Ehliyete El Konulması

Drift ve/veya Spin İhlali Sonucunda Ehliyete El Konulması

Drift ve Spin ihlali sonucunda bir (1) yıl içerisinde ilk ihlalde sürücünün ehliyetine 60 gün süre ile el konulur ve sürücünün bu süre sonunda Psikoteknik Değerlendirilmesi zorunludur.

Sürücü beş (5) yıl içerisinde bu ihlali tekrar gerçekleştirirse ehliyetine el konulur ve ehliyeti iptal edilir, sürücü tekrar ehliyet almak durumunda kalır ve ehliyet başvuru öncesinde Psikoteknik Psikoteknik Değerlendirilmesi zorunludur.

Drift ve Spin kimileri tarafından bir tutku olarak görülsede trafikte olan kişilerin azımsanmayacak kadar çoğu bunu bir risk ve tehlikeli davranış olarak tanımlanmaktadır. Bu azımsanmayacak kitlenin haklı olduğunu düşünebilirsiniz trafiğe açık alanda Drift ve Spin yapmak oldukça tehlikelidir. Bu işi profesyonel olarak yapan kişiler haricinde gençlerin çoğu Drift ve Spin yapmak konusunda heveslidir bu arkadaşlara önerim trafiğe kapalı alanlarda ve araba pistleri dışında Drift ve Spin denemeleri yapmamalarıdır. 

Merkezimiz düzenli olarak dezenfekte edilip Covid tedbirlerini en üst seviyede tutmaktadır, gönül rahatlığı ile temiz bir ortamda Psikoteknik değerlendirmesine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.