Alkollü Araç Kullanımında Ehliyete El Konulması

Alkollü Araç Kullanımında Ehliyete El Konulması

Alkollü Araç Kullanırken Ehliyete El Konulması

Sürücüler Alkollü araç kullanımı sırasında ceza aldıkları takdirde ilk sefere mahsus 6 ay ehliyetlerine el konulur ve bu süre içerisinde araç sürmeleri yasaktır.

Sürücü ikinci kez bu kusuru işlediyse iki yıl süre ile ehliyetine el konulur ve idari para cezasına çarptırılır,

Sürücü üçüncü kez bu kusuru işlediyse ehliyetine beş (5) yıl el konulur, arabası trafikten men edilir ve bu geçen süre sonunda Psikoteknik Değerlendirilmesi zorunludur.

Alkollü araç kullanımının önüne geçmek için uygulanan bu cezalar kimine göre caydırıcı olsada kimileride alkollü araç sürmeye devam ediyor.

Alkollü araç kullanımında en ufak promilin bile refleksleri zayıflattığı bilim insanları tarafından kanıtlanmış olsada insan oğlu kimi zaman alkollü araç kullanmayı marifetmişcesine gerçekleştiriyor kimi zaman zaten gideceğim yer çok yakın diyerek umursamıyor ancak bilinmelidir ki alkollü araç kullanmak hayatınıza verdiğiniz önemi gösterir. 

Günümüzde trafik kontrolleri hem pandemi nedeniyle hemde farklı sebeplerden dolayı daha sık yapılmaktadır, alkol kontrolleri azalmış gibi görünsede Trafik Polisinin gerekli gördüğü takdirde Alkol Kontrolü yapılabilmektedir. Yani Alkol Kontrolü Trafik Denetçisinin insiyatifindedir. 

 

Merkezimiz düzenli olarak dezenfekte edilip Covid tedbirlerini en üst seviyede tutmaktadır, gönül rahatlığı ile temiz bir ortamda Psikoteknik değerlendirmesine en uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz.